קריסטלים ואבני החושן

היום נוהגים להתייעץ עם קלפי טארוט, ועם משקעי קפה, מטוטלת ועם קריסטלים – אך מתברר שהפטנט אינו חדש

מאת
קריסטלים ואבני החושן קריסטלים ואבני החושן
מחפש קריסטל למטרה מסויימת? חייג ליעוץ חינם מהמומחים של אלטרנטיבלי: 04-6407590

היום נוהגים להתייעץ עם קלפי טארוט, ועם משקעי קפה, ועם מטוטלת ועם קריסטלים – אך מתברר שהפטנט אינו חדש: פותחים תנ"ך בספר שמות וקוראים פסוקים ח עד ט"ו בפרק ל"ט לאמור [בשינויים מתבקשים] : וַיעַשׂה אֶת-הַחֹושֶׁן מַעֲשֵׂה חֹושֵׁב, כְּמַעֲשֵׂה אֵפֹוד:  זָהָב, תְּכֵלֶת וְאַרְגָּמָן וְתוֹלַעַת שָׁנִי--וְשֵׁשׁ מָשְׁזָר.  רָבוּעַ הָיָה כָּפוּל, עָשׂוּ אֶת-הַחֹושֶׁן--זֶרֶת אָרְכּוֹ וְזֶרֶת רָחְבּוֹ, כָּפוּל.  וַיְמַלְאוּ-בוֹ--אַרְבָּעָה, טוּרֵי אָבֶן:  טוּר, אֹדֶם פִּטְדָה וּבָרֶקֶת--הַטּוּר, הָאֶחָד.  וְהַטּוּר, הַשֵּׁנִי--נֹופֶךְ סַפִּיר, וְיָהֲלֹום.  וְהַטּוּר, הַשְּׁלִישִׁי--לֶשֶׁם שְׁבוֹ, וְאַחְלָמָה.  וְהַטּוּר, הָרְבִיעִי--תַּרְשִׁישׁ שֹׁהַם, וְיָשְׁפֵה:  מוּסַבֹּת מִשְׁבְּצֹת זָהָב, בְּמִלֻּאֹתָם.  וְהָאֲבָנִים עַל-שְׁמֹת בְּנֵי-יִשְׂרָאֵל הֵנָּה, שְׁתֵּים עֶשְׂרֵה--עַל-שְׁמֹתָם:  פּיִתּוּחֵי חֹותָם אִישׁ עַל-שְׁמוֹ, לִשְׁנֵים עָשָׂר שָׁבֶט.


חדש! קניון רוחניות מבית אלטרנטיבלי!
כל הקריסטלים, אבני חן ותליונים אנרגטיים לכל מטרה: קריסטלים לפי מזל אסטרולוגי -  קריסטלים למציאת אהבה - קריסטלים להגנה מאנרגיות שליליות - חיזוק אנרגיה חיובית - קריסטלים זימון שפע ועוד.
לחצו לכניסה לקניון


בעצם, כתוב כאן כי בני ישראל בלכתם במדבר הכינו לוח של קריסטלים ששמו "חושן", בצורת תשבץ בן ארבעה טורים, בו כל טור מכיל שלוש משבצות [ 4 כפול 3 ] ובכל משבצת שובץ קריסטל כלשהו, סה"כ 12 קריסטלים, לכבוד שניים עשר שבטי ישראל, קריסטל אחד לכל שבט.

למען האמת, נראה כי אבדה לנצח הכוונה המקורית בשמות שהוענקו לאבנים הטובות [לקריסטלים] אך יש המפרשים כי ברקת היא אמרלד, ושבו הוא אגת, ושוהם הינו אוניקס, ואחלמה היא אמטיסט, ואודם הינו רובי, ונופך הוא גארנט, וישפה היא ג'ספר, ולשם הינו אופל, ופטדה היא טופז, ותרשיש הוא אקוומארין. החושן היה רקום מחוטים של זהב, תכלת, ארגמן, שני ושש.

שבט ראובן זכה באודם (רובי - Ruby), שבט שמעון זכה בפטדה (טופז - Topaz), שבט לוי זכה בברקת (אמרלד - Emerald), שבט יהודה בנופך (גארנט - Garnet), שבט יששכר בספיר (ספיר - Sapphire), שבט זבולון ביהלום (דיימונד - Diamond), שבט דן בלשם (אופל - Opal), שבט נפתלי בשבו (אגת- Agate), שבט גד באחלמה (אמטיסט - Amethyst), שבט אשר בתרשיש (אקוומרין- Aquamarine ), שבטי מנשה ואפרים בשוהם (אוניקס - Onyx), ושבט בנימין בישפה (ג'ספר - Jasper).

עכשיו, ציירו בדמיונכם תשבץ נוצץ משובץ בשניים-עשר קריסטלים שעל כל אחד מהם חקוק שמו של אחד משבטי ישראל, וכל הכבודה הזו תלויה על האפוד אשר הכוהן הגדול נושא על חזהו בשמשו בקודש.

מטרת התשבץ [החושן] הייתה להזכיר לפני האלוהים את שבטי ישראל בשעה שהכוהן הגדול פוסע במשכן או במקדש, אך בספר במדבר פרק כ"ז פסוק כ"א מוזכרת סיבה נוספת והיא זו שהופכת את התשבץ [החושן] למעין כלי להתייעצות עם האלוהים לאמור: וְלִפְנֵי אֶלְעָזָר הַכֹּהֵן יַעֲמֹד, וְשָׁאַל לוֹ בְּמִשְׁפַּט הָאוּרִים לִפְנֵי יְהוָה:  עַל-פִּיו יֵצְאוּ וְעַל-פִּיו יָבֹאוּ, הוּא וְכָל-בְּנֵי-יִשְׂרָאֵל אִתּוֹ--וְכָל-הָעֵדָה. כאן נכנסים לתמונה גורמים נוספים ששמם אורים ובשמם המלא "האורים והתומים", אשר היו [ככל הנראה] מעין מנגנון פנימי בתוך התשבץ אשר הפעיל את הקריסטלים כדי שיבהיקו וינצנצו על פי רצון האל, וינחו את בני ישראל במסעותיהם.

על שאול המלך מסופר כי הלך להתייעץ עם בעלת האוב לאחר שהאורים והתומים [כלומר, הקריסטלים של החושן] סירבו להשיב על שאלותיו [שמואל א פרק כ"ח פסוק ו'] :  וַיִּשְׁאַל שָׁאוּל בַּיהוָה, וְלֹא עָנָהוּ יְהוָה--גַּם בַּחֲלֹומוֹת גַּם בָּאוּרִים, גַּם בַּנְּבִיאִים.

קיימים אזכורים נוספים בתנ"ך המעידים כי בני ישראל נהגו לתקשר עם האל באמצעות אבני החושן: דוד המלך מתייעץ עימן בנוגע להסגרתו או לאי הסגרתו לשאול וכתוצאה מתשובת הקריסטלים הוא מעדיף לברוח, ואותו דוד שואל באבנים מה תהיינה תוצאות הקרב עם העמלקים וכתוצאה מתשובת הקריסטלים הוא יוצא לרדוף אחריהם [אחרי חיילי עמלק].


בעידן החדש מוזכרים האורים והתומים על ידי הסופר הפורטוגזי פאולו קואלו בספרו "האלכימאי", אשר מסופר בו על אודות שתי אבנים, שחורה ולבנה, המכונות אורים ותומים והמסייעות לתהליכים של קבלת החלטות.

מחפש קריסטל למטרה מסויימת? חייג ליעוץ חינם מהמומחים של אלטרנטיבלי: 04-6407590

לחץ/צי עכשיו על סמל הרשת החברתית שלך והחברים שלך יוכלו ליהנות גם הם
שיתוף באמצעות: Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

עוד באותו נושא:

קריסטלים, קריסטלים ואבני החושן, אמרלד, טופז
מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן

מחשבוני אסטרולוגיה
התאמה אסטרולוגית התאמה אסטרולוגית
בודקים התאמה אסטרולוגית במחשבון אסטרולוגיה
פרופיל מזלות פרופיל מזלות
מאפייני מזלות אסטרולוגים לפי תאריך הלידה
הורוסקופ שבועי תחזית שבועית
תחזית אסטרולוגית לכל גלגל המזלות. מה צופים הכוכבים.
הורוסוקופ. יום הלידה באיזה יום נולדת
מהו יום הלידה שלך?
קלף טארוט ואסטרולוגיה התיקון הקבלי שלך
מה התיקון והיעוד שלך על פי תורת הקבלה
קלף טארוט ואסטרולוגיה צבע המזל שלך
הצבע שמאפיין את המזל שלך ומה הוא מסמל
נומרולוגיה וטארוט
מחשבון נומרולוגיה
מחשבון נומרולוגיה לפי תאריך לידה
מחשבון נומרולוגיה
מחשבון נומרולוגיה - קריסטל המזל שלך
מחשבון נומרולוגיה
מחשבון אהבה נומרולוגי
מחשבון נומרולוגיה - קלף טארוט
מחשבון אהבה התאמה נומרולוגית לפי שם
פתיחה יומית בקלפי טארוט
פרישת טארוט און ליין
פרישת טארוט און ליין, לכל מצב בחיים
רוחניות
עוגיית מזל יומית
משפטי חשיבה חיובית
מנטרה יומית לחיבור לשפע והגשמה
   
בריאות ודיאטה
מחשבוני קלוריות ודיאטה
מחשבון BMI משקל אופטימאלי
מחשבון שריפת קלוריות
מחשבון קלוריות - חישוב אחוזי שומן בגוף
מחשבון קלוריות יומי - מחשבון BMR
מחשבון תזונה - יש לך גוף אגס או גוף תפוח
   
 
  • שליחת דף זה לחבר שליחת דף זה לחבר
  • גרסה להדפסה גרסה להדפסה


עוד באותו נושא:

קריסטלים, קריסטלים ואבני החושן, אמרלד, טופז

דרג תוכן עמוד זה

5.00