מדורי תוכן

מזל טלה על פי תורת הקבלה

ימי החורף הקרים מפנים מקומם לקרני שמש חמימות המפציעות מבעד לענני גשם אחרונים. תשוקת החיים פועמת בלב וממתינה בכמיהה רבה לימים חדשים שיביאו איתם בשורות טובות של תקופה חדשה.

מאת
מזל טלה על פי תורת הקבלה מזל טלה על פי תורת הקבלה
לקבלת יעוץ אישי ממני ללא התחייבות לחצו כאן: 072-2285800 שלוחה 327

חודש ניסן בא להתארח ופותח את לוח השנה העברית ככתוב "ראשון הוא לכם לחודשי השנה" וכל התחלה היא בבחינת פריצה והתחדשות ולכן מזל החודש הוא "טלה": צעיר, נמרץ ורענן. בקבלה נאמר, כי שנים עשר המזלות, הם כנגד שנים עשר השבטים. חודש ניסן שייך לשבט יהודה "שבט המלוכה".

החודש נקרא "חודש האביב" כמובא בתורה "היום אתם יוצאים בחודש האביב" (שמות יג, ד). ראש החודשים מרומז בשם "אביב" ואותיות אביב הן צירוף אב + י"ב חודשים. דהיינו ראש לכל חודשי השנה. מציין את עונת השנה שבה מבשילה התבואה עת הטבע מתרענן בכוחות חדשים. אם כן, חודש ניסן סימנו מזל טלה ומי מי שנולד בו יהיה סוג של "מלך", הרוצה להוביל, ולהיות בראש. מלכות מציבה אתגרים לא פשוטים ואחד מהם הוא היכולת להשתמש במלוכה על מנת למלוך על האגו, התאוות והרצונות. ובני מזל צריכים לקחת את תכונת המלוכה, כדי למלוך על תאוותיהם ורצונותיהם, להשתחרר מהעבדות לתאוות. זו הסיבה שבאמצע החודש אנו חוגגים את "חג החירות" - חירות מהתאוות.

על פי תורת הקבלה, השנה מחולקת לארבע עונות כנגד ארבע אותיות השם המפורש - יהו"ה. האות הראשונה (י') מייצגת את האביב ואת ספירת חכמה, המיוחסת ליסוד האש. הכוכב השולט במזל טלה הוא מאדים (מארס). שמאז ימי קדם שימש סמל למלחמה ושפיכות דמים. בני מזל זה מצויים ב"מלחמה" - הם סולדים משיגרה חונקת וילחמו נגד מגבלות ומעצורים.

מזל טלה שייך לקבוצת מזלות האש, וכשם שהאש מפיצה אנרגיה עצומה כך אף בני מזל טלה יהיו עם אש פנימית ואנרגיה אישית שופעת. יסוד האש המאפיין את המזל משפיע באופן ניכר על הגאווה והאגו. אכן,ידוע כי לאגו קיים גם צד חיובי – מדברן ומעורר לפעולה ואלמלא היה קיים לא ניתן לצאת למסעות חדשים ולפרוץ את גבולות הידע הקיימים ולהרחיב את ראיית העולם. לפיכך מזל טלה, מבין כל המזלות, הוא בבחינת היוזם והמניע לפעולה ומתאפיין במרץ ובתעצומות נפש שיחודים לו בלבד.

ניתן למצוא רמזים נוספים לכוחו של מזל טלה בשמו. "טלה" בגימטריה 44, וכך גם המילה דם. תהלוכת הדמים בגוף האנושי מלמדת על חיים וזרימה של שפע. כך משפיע המזג החם של הטלאים על כולנו בתקופה זו. עם כניסתו שלך חודש ניסן שבו אנו מקבלים מעין "דמים" חדשים שחודרים לחיינו וממריצים אותנו בא חודש האביב ומעיר את הטבע בכללותו משנת החורף ומזרים לעולם אנרגיה של התחדשות שמניעה את גלגל החיים.

לעומת זאת יש באגו גורם אכזרי ומעוור המצמצם את האדם לראות את טובתו האישית בלבד אפילו אם זה בא על חשבון טובת האחר ובכך מונע מלראות את מצוקת הזולת ואף לנהוג בו בחוסר רגישות. לפיכך בני המזל הטיפוסיים עלולים ליפול למקום שבו "הרצון לקבל לעצמי" אוחז בנפשם וממסך את המציאות שמחוץ להם. יש בתוכם המון רעש פנימי וחוסר מנוחה שלא מותירים מקום להכיל אינפורמציה המגיעה מבחוץ. לפיכך, ידוע שבני מזל טלה נוטים "ללכת עם הראש בקיר" והם אינם לומדים מטעויות לכן, לעיתים קשה לחיות עימם הואיל והם עלולים למרוד ולפרוק עול מתוך אימפולסיביות להיות מרדנים ללא תקנה, ילדותיים וחסרי רגישות.יחד עם זאת הם מתאהבים בקלות ומתלהבים כילדים ובנפשם יהיו צעירים לנצח, ולכן מי שסולד משעמום כדאי שיהיה במחיצתם.

על שותפי הטלאים להבין שאלה מטבעם מוכרחים להיות בראש. כדאי אפוא להפקיד בידיהם תפקידים שבהם ירגישו מובילים ומובטח שיבצעו מלאכתם נאמנה וביסודיות. לעומת זאת במרוצתם קדימה יסירו כל מכשול העומד מולם בכל מחיר. חכמת הקבלה נותנת שיעור ותיקון לבני מזל טלה ומלמדת שעליהם לנהוג בענווה ולגלות רגישות ואכפתיות כלפי הזולת. לתת דרור וביטוי מעשי לאהבה הבוקעת מהלב. להימנע מכעסים והתפרצויות זעם.לגלות סבלנות ואורח רוח בדרך להגשמת המטרה. מזל טלה מתאפיין בפוטנציאל של אנרגיה רוחנית גבוהה מאוד וצריך לדעת לתעל את האנרגיה המתפרצת לכיוונים חיוביים.ללמוד להאט את קצב החיים המהיר ואת הריצה המתמדת אחר הדחפים הפנימיים. עליו לרסן את הטבע המלחמתי ולהיות הגיבור הכובש את יצרו.עליו ליישם את כוח ההתנגדות-סוף מעשה במחשבה תחילה. להקשיב היטב לתחושות הבטן הן בד"כ אינן טועות ואז ירגיש את החדווה האמיתית וטעם החיים.

עם תחילתו של חודש ניסן, כל אחד מאיתנו יכול להתחבר לכוחו של הטלה שמסמל את ההתחדשות המתבקשת, וזה גם סודו של חג הפסח - היציאה מעבדות לכבלי העבר אל חירות והתחדשות שהנפש עורגת להם.

ליצירת קשר ופרטים נוספים על יצחק אהרון

לקבלת יעוץ אישי ממני ללא התחייבות לחצו כאן: 072-2285800 שלוחה 327

לחץ/צי עכשיו על סמל הרשת החברתית שלך והחברים שלך יוכלו ליהנות גם הם
שיתוף באמצעות: Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

עוד באותו נושא:

מזל טלה, יצחק אהרון, מזל טלה נקבה, מזל טלה גבר, מזל טלה במיטה
מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן

מחשבוני אסטרולוגיה
התאמה אסטרולוגית התאמה אסטרולוגית
בודקים התאמה אסטרולוגית במחשבון אסטרולוגיה
פרופיל מזלות פרופיל מזלות
מאפייני מזלות אסטרולוגים לפי תאריך הלידה
הורוסקופ שבועי תחזית שבועית
תחזית אסטרולוגית לכל גלגל המזלות. מה צופים הכוכבים.
הורוסוקופ. יום הלידה באיזה יום נולדת
מהו יום הלידה שלך?
קלף טארוט ואסטרולוגיה התיקון הקבלי שלך
מה התיקון והיעוד שלך על פי תורת הקבלה
קלף טארוט ואסטרולוגיה צבע המזל שלך
הצבע שמאפיין את המזל שלך ומה הוא מסמל
נומרולוגיה וטארוט
מחשבון נומרולוגיה
מחשבון נומרולוגיה לפי תאריך לידה
מחשבון נומרולוגיה
מחשבון נומרולוגיה - קריסטל המזל שלך
מחשבון נומרולוגיה
מחשבון אהבה נומרולוגי
מחשבון נומרולוגיה - קלף טארוט
מחשבון אהבה התאמה נומרולוגית לפי שם
פתיחה יומית בקלפי טארוט
פרישת טארוט און ליין
פרישת טארוט און ליין, לכל מצב בחיים
רוחניות
עוגיית מזל יומית
משפטי חשיבה חיובית
מנטרה יומית לחיבור לשפע והגשמה
   
בריאות ודיאטה
מחשבוני קלוריות ודיאטה
מחשבון BMI משקל אופטימאלי
מחשבון שריפת קלוריות
מחשבון קלוריות - חישוב אחוזי שומן בגוף
מחשבון קלוריות יומי - מחשבון BMR
מחשבון תזונה - יש לך גוף אגס או גוף תפוח
   
 
  • שליחת דף זה לחבר שליחת דף זה לחבר
  • גרסה להדפסה גרסה להדפסה


עוד באותו נושא:

מזל טלה, יצחק אהרון, מזל טלה נקבה, מזל טלה גבר, מזל טלה במיטה

דרג תוכן עמוד זה

0