מדורי תוכן

ברית האהבה

אהבת אמת מבטאת את השתוקקות האדם להעניק ולהקריב מעצמו למושא אהבתו את כל שנדרש כל זאת מבלי לחפש תמורה. אך האם כולנו נוהגים כך?

מאת
ברית האהבה ברית האהבה
לקבלת יעוץ אישי ממני, התקשרו עכשיו: 072-2285484

מים רבים לא יוכלו לכבות את האהבה ונהרות לא ישטפוה" ( שיר השירים).
מבין כל הרגשות המציפים את לב האדם במהלך חייו, לרגש האהבה שמור מקום מיוחד ונשגב הניצב גבוה בראש סולם התענוגות האוניברסאליות. עוצמתו האדירה מסוגלת לגרום לתחושת הנאה עילאית ומיצוי טעם החיים עד תום או להבדיל הרס וקריסה מוחלטת עד לאיבוד כל טעם לחיים. חכמת הקבלה מלמדת כי אהבת אמת מבטאת את השתוקקות האדם להעניק מתוכו ולהקריב מעצמו למושא אהבתו את כל שנדרש כדי לגרום לו סיפוק ונחת רוח, כל זאת מבלי לחפש תמורה. אך האם כולנו נוהגים כך או שמא באנוכיותנו אנו נותנים פרוש מעוות ולקוי למושג קדוש כאהבה? הקב"ה פונה לאדם ומצווה אותו: " ואהבת את ה' בכל לבבך..." ובמקום אחר הבורא מציין " אהבתי אתכם אמר ה' ..." כאשר כוונתו לבני ישראל. מכאן שאהבה היא עניין המחייב אומץ, מחויבות מוסרית והדדיות רגשית ואיכותה עומדת במבחן בכל רגע נתון.

בחיי המקצועיים כמטפל ומייעץ בבעיות זוגיות ושלום בית נחשפתי פעמים רבות מאוד למקרים של זוגיות כושלת כתוצאה מאהבה נכזבת שהובילה לשברון לב. דמעות רבות זלגו על שולחני בניסיון נואש לאחות את השברים ובכי קורע לב של ילדים קטנים ניצבים חסרי אונים ומביטים כיצד הוריהם קורעים לגזרים את התא המשפחתי שאך אתמול היה כל עולמם. מניסיוני האישי אעיד כי במקרים כאלה הילדים הראשונים להיפגע והם משלמים את מחיר הטיפשות של הוריהם !! רבים שאלו אותי מתי מומלץ להחזיר אהבה ולחזק את הזוגיות ומתי כדאי להרפות, להיפרד ולומר שלום. ראשית אגדיר אהבה נכזבת: מצב רגשי מתסכל שבו אדם אוהב אינו מסתפק בעצם אהבתו לאדם אחר אלא שואף לתמורה ומפעיל שיקולי עלות מול תועלת במערכת היחסים. כך שבעצם מדובר באהבה חד-צדדית. אך לא כל אהבה חד-צדדית היא אהבה נכזבת. ניתן לאהוב חד-צדדית גם ללא צורך בהדדיות.

כמעט כל אימא יודעת מה זאת אהבת אם - אהבה ללא תנאי. אהבת אם היא כלל אנושית ורב תרבותית והיא דוגמא מובהקת לאהבה אמיתית. אך כאשר מדובר באהבה רומנטית, לרוב אנו מחפשים תמורה ערכית וממשית לאהבתנו. רגשות רדודים כמו קנאה, רכושנות, פחד וכדו' משמשים בערבוביה ויוצרים תמהיל רגשי הגורר אחריו שובל של רגשות שליליים שאורבים ומחכים להזדמנות להשתלט ולהסית את האדם משביל האהבה. מיד פורצת בלב האדם מלחמה בין שתי השקפות מנוגדות מהותית. האחת מבקשת להראות את יופייה של האהבה, יתרונותיה ולהאדיר את ערכה בעוד האחרת מדגישה את חסרונותיה, משחירה אותה ומציירת מצב מתסכל של מרירות וחוסר סיפוק. תוצאה תמידית של סיטואציה שכזאת תהיה אכזבה קשה המלווה בקושי ניכר בקבלת החלטות אודות עתידו של הקשר הזוגי. האדם מתהלך על חבל דק וחיש מהרה מחלחלים הספק והניכור המובילים לעכירות היחסים, לשברון לב ולניתוק הקשר. בזמן פרידה אנו חשים כנפרדים מהקוטב השני ומתעורר בנו כאב רוחני עצום. זהו אינו כאב גופני קליני הניתן להקלה באמצעות טיפול תרופתי, אלא בכי הנשמה על הימצאותה לבדה נזקקת לאהבה, יען כי בכל פרידה יש מן המוות. הכאב הנפשי אינו מאפשר לשכל לתפקד כראוי. הרגש משתלט ומערפל את החשיבה ההגיונית ומכן הדרך סלולה לחוסר איזון ולכאוס.

במקרים בהם הפרידה נבעה מחוסר התאמה מוחלטת בין בני הזוג, דבר שניתן לבחון לעומק בדיוק מירבי על פי מזל וגורל, אזי עם כל הצער שבדבר הסיכוי להבריא את הקשר קלוש מאוד. אך במקום שבו הפרידה נבעה ממניעים אחרים שאינם תלויים במזל ובגורל אזי הסיכויים להשיב את השלום ולהבריא את הקשר גבוהים מאוד.

יובן למעין כי כל אדם נפרד תמיד ממישהו קרוב ומימלא כל פרידה מאדם אהוב עשויה לגרום למשבר. מכיון שככל שהשקעתנו ביחסים גדולה יותר, רב הכאב, כי בעצם אנו מאבדים את עצמנו. לפיכך חכמת הקבלה עוסקת בין השאר באפשרות לחזות את רמת ההשתוות וההתאמה הרוחנית בין גבר ואישה. אם תהיה לו לעזר או לנגד, דהיינו אם הקשר יהיה שלם ומאוזן או לחילופין בעל אופי אנרגטי שלילי, מה שעלול לגרום למועקות ולפגיעות עד לרמות של דחייה ושנאה. חיזוי מוקדם ובדיקת התאמה על פי חכמת הקבלה עשויים לחסוך לנו בעיות רבות העלולות להתעורר מחוסר התאמה .

קשת התגובות למצבי פרידה רחבה ומגוונת וכל אדם מתנהל באופן שונה. יש אנשים שחוסנם הנפשי מסייע להם לעמוד במשברים בעוצמה. הם מתגברים ואף לומדים את שיעורם וממשיכים הלאה כדי לנסות שוב לבנות מערכת יחסים חדשה. יש כאלה שלא מתגברים ושוקעים בדיכאון. יש שמתמלאים בתרעומת ובמרה שחורה ונודרים נדר של חיי רווקות. ויש את הקיצוניים שגוזרים על עצמם חיי נזירות ופרישות. לפעמים הפרידה הכרחית למרות הקושי שלנו לעכל זאת. היא מחזקת אותנו ומאפשרת לנו ללמוד לקח חשוב המשרת אותנו לאורך כל חיינו. בעקבות המשבר אנו יוצאים מחוזקים, מתחשלים ועורכים חשבון נפש. לעומת זאת בחכמת הקבלה ניתן למצוא שלל פתרונות נפלאים לבעיות אהבה, זיווג ושלום בית המונעים מקרים רבים של שברון לב, גירושים ומשברים. כל זאת כמובא בתחילת הדברים כי אהבת אמת תבער לנצח בלב האדם והוא לא ימצא מנוח לנפשו עד אשר ימצא אותה.

מוגש בברכה

ליצירת קשר ופרטים נוספים על יצחק אהרון

לקבלת יעוץ אישי ממני, התקשרו עכשיו: 072-2285484

לחץ/צי עכשיו על סמל הרשת החברתית שלך והחברים שלך יוכלו ליהנות גם הם
שיתוף באמצעות: Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

עוד באותו נושא:

קבלה, אהבה, חכמת הקבלה, ברית האהבה, רגשות
מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן

מחשבוני אסטרולוגיה
התאמה אסטרולוגית התאמה אסטרולוגית
בודקים התאמה אסטרולוגית במחשבון אסטרולוגיה
פרופיל מזלות פרופיל מזלות
מאפייני מזלות אסטרולוגים לפי תאריך הלידה
הורוסקופ שבועי תחזית שבועית
תחזית אסטרולוגית לכל גלגל המזלות. מה צופים הכוכבים.
הורוסוקופ. יום הלידה באיזה יום נולדת
מהו יום הלידה שלך?
קלף טארוט ואסטרולוגיה התיקון הקבלי שלך
מה התיקון והיעוד שלך על פי תורת הקבלה
קלף טארוט ואסטרולוגיה צבע המזל שלך
הצבע שמאפיין את המזל שלך ומה הוא מסמל
נומרולוגיה וטארוט
מחשבון נומרולוגיה
מחשבון נומרולוגיה לפי תאריך לידה
מחשבון נומרולוגיה
מחשבון נומרולוגיה - קריסטל המזל שלך
מחשבון נומרולוגיה
מחשבון אהבה נומרולוגי
מחשבון נומרולוגיה - קלף טארוט
מחשבון אהבה התאמה נומרולוגית לפי שם
פתיחה יומית בקלפי טארוט
פרישת טארוט און ליין
פרישת טארוט און ליין, לכל מצב בחיים
רוחניות
עוגיית מזל יומית
משפטי חשיבה חיובית
מנטרה יומית לחיבור לשפע והגשמה
   
בריאות ודיאטה
מחשבוני קלוריות ודיאטה
מחשבון BMI משקל אופטימאלי
מחשבון שריפת קלוריות
מחשבון קלוריות - חישוב אחוזי שומן בגוף
מחשבון קלוריות יומי - מחשבון BMR
מחשבון תזונה - יש לך גוף אגס או גוף תפוח
   
 
  • שליחת דף זה לחבר שליחת דף זה לחבר
  • גרסה להדפסה גרסה להדפסה


עוד באותו נושא:

קבלה, אהבה, חכמת הקבלה, ברית האהבה, רגשות

דרג תוכן עמוד זה

0