למי שלחת SMS?

המשפט למי שלחת SMS הוא בעצם שיקוף ותוצאה של יחסים זוגיים שלא השכילו לשמור על קשר ושיתוף נכונים, דבר המביא לחיפוש הריגוש, או האוזן הקשבת הבאה

מאת
למי שלחת SMS? למי שלחת SMS?
לקבלת יעוץ אישי ומידע בנושא, התקשרו עכשיו: 072-2285801

למי שלחת SMS....? שאלה המגיעה לפעמים בשיח הזוגי, ואני מכיר אותה קצת אחרת. בגלל ההודעה הזו או דומה לה, נשבר האמון בין בני הזוג, ועכשיו מתחל דיאלוג  שלפעמים ממשיך אצלי בקליניקה.

ברשותכם, מבקש ללכת עם משפט המפתח הזה קצת אחורה ולהבין מה יש מאחוריו, ומדוע הוא בכלל מגיע. בשלב די צעיר אנו מתאהבים שוב, או בפעם מתאהבים הראשונה, וחלק מהאהבות היפות הללו הופכות לקשרי נישואים. בתחילת הדרך אנו עוד ממוקדים בעיקר בקשר הזוגי, אך מטבע הדברים הזמן מוריד קצת את הקצב ולחיי הזוג נכנסים עוד מושכי תשומת לב, (זה נכון אצל כל אחד מבני הזוג). לימודים, קריירה, בשלב מסוים ילדים המגיעים בשעה טובה לעולם, ואנחנו בני הזוג, כבר לא צמודים אחד לשני, פחות נותנים ידיים, פחות חיבוקים ולצערי גם לרוב לא משריינים זמני איכות לבד.

המשפט למי שלחת SMS הוא בעצם שיקוף ותוצאה של יחסים זוגיים שלא השכילו לשמור על קשר ושיתוף נכונים, דבר המביא לחיפוש הריגוש, או האוזן הקשבת הבאה. דרך אגב, אני מכיר את זה על גברים ונשים כאחד. כלומר, התקשורת הזוגית שלנו נכשלה, ובתור יצורים החיים מתקשורת, דיבור, רגשות, אנו באופן טבעי מחפשים מישהו אמין שיקשיב, יתעניין, יגיב ויאיר, וגם יעיר לנו על מחשבה, עשייה, הופעה אישית.

בכל המקרים בהם הייתי מעורב בשיח כזה או דומה לו, בסוף יצא, אם בשיחות משותפות או בשיחות ב-4 עיניים, נושא תשומת לב מבן או בת הזוג. אבל תמיד. מכאן, מבקש להדגיש ולהציע מספר טיפים היכולים לשמור על רעננות הקשר הזוגי, ולהוות עוד נדבך בדרך לזוגיות ארוכה ויציבה. בואו נתחיל:
משיחות עם הרבה זוגות מצאתי כי אין להם באמת זמן איכות ב-4 עיניים, וכשזה קורה, זה פעם בתקופה ארוכה. לכן מציע לכם, סמנו ביומנים, כן ביומנים זמן שבועי בו אתם לבד עם בני - הזוג, סרט, הליכה, קפה, סתם נסיעה בגשם עם הרכב, ובקיץ הליכה על החוף. העיקר שתהיו לבד ללא ילדים, ללא טלפונים מהעבודה, זמן איכות, פשוטו כמשמעו. זה הזמן לשתף, להתלבט, לספר מה חדש, ומה מפריע בבית, בעבודה, בכלל.

תקשורת: הכלי הבסיסי שלנו לקשר עם העולם, אבל ראשית עם בני הזוג. תקשורת מורכבת ממספר אלמנטים, כמובן שפה, שפת-גוף, ריח, צורת הדיבור ועוד. מצאתי לא פעם, כי תחילת כל המשבר היא לא פעם בעובדה שאחד מבני הזוג שאל משהו, ביקש, והשני בהיסח הדעת או לא, ענה, או ענה בצורה שהשני הבין הפוך לגמרי. בקיצור, שימו לב לבני זוגכם, כשאתם מדברים, עצרו הכל ודברו אליהם, לא מעליהם. אם לא הבנתם, אל תעשו תנועה לא ברורה עם היד, תגידו – היי, לא שמעתי, לא הבנתי. בתקשורת יש או ברור, או לא ברור. הבעיה שהיום הלא ברור רב, בגלל הרבה הסכות צדדיות, וגורם ללא מעט פלונטרים מיותרים, שלהתיר אותם זה מורכב מאוד.

פרגנו לבני הזוג, לא רק אם קיבל העלאה בשכר. סתם בשביל הכייף. באמצע החיים, משהו קטן, משהו שלא מצפים מכם. לא כל יום ולא כל שבוע, אבל כן, משהו שיביע את הערכתם ואהבתכם.

פרק - ב', משפחה פרק - ב', צריכה הרבה תמיכות והכוונות, כי זו שפה אחרת, אלו מערכות יחסים יותר מורכבות, והסיכוי לעלות אחד לשני בטעות על "יבלת", הוא רב. עם זאת מבקש להציע כאן מעבר להרבה עצות שיש לי לזוגות כאלו, מניסיון אישי, חשבו והסכימו על הצד הכלכלי. בפרק - ב' יש סוגיה כספית סביב מזונות, כן או לא איחוד חשבונות, רכוש קודם, בקיצור הנושא הכלכלי- כספי מורכב ורגיש, הניחו אותו על השולחן, וודאו שסך ההכנסות מספיק לבניית תא משפחתי מורחב. דרך אגב, למי שלחת SMS..... בפרק- ב' הוא לפעמים מעורר שדים אם מתברר שזה לגרוש או הגרושה, חישבו על זה.

לסיכום אבקש לומר, התקשורת הזוגית היא לב העניין במערכת הזוגית - משפחתית, ודרכה ואיתה נבנה האמון שלכם בבני- הזוג. זה בסדר שיש לי חבר קרוב או חברה שלה מספרת הכל, ולא כל דבר בני הזוג חייבים לגעת עד הפרט האחרון, עם זאת למדתי, בני זוג המשתפים, מתלבטים יחד, מרגישים שסומכים אחד על השני, אלה הזוגות שיודעים לעבור משברים, וממשיכים הלאה. פשוט דברו אחד לשני. בהצלחה.

לקבלת יעוץ אישי ומידע בנושא, התקשרו עכשיו: 072-2285801

לחץ/צי עכשיו על סמל הרשת החברתית שלך והחברים שלך יוכלו ליהנות גם הם
שיתוף באמצעות: Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

עוד באותו נושא:

אהבה רוחנית, זוגיות, תקשורת זוגית, מערכת יחסים
מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאן

מחשבוני אסטרולוגיה
התאמה אסטרולוגית התאמה אסטרולוגית
בודקים התאמה אסטרולוגית במחשבון אסטרולוגיה
פרופיל מזלות פרופיל מזלות
מאפייני מזלות אסטרולוגים לפי תאריך הלידה
הורוסקופ שבועי תחזית שבועית
תחזית אסטרולוגית לכל גלגל המזלות. מה צופים הכוכבים.
הורוסוקופ. יום הלידה באיזה יום נולדת
מהו יום הלידה שלך?
קלף טארוט ואסטרולוגיה התיקון הקבלי שלך
מה התיקון והיעוד שלך על פי תורת הקבלה
קלף טארוט ואסטרולוגיה צבע המזל שלך
הצבע שמאפיין את המזל שלך ומה הוא מסמל
נומרולוגיה וטארוט
מחשבון נומרולוגיה
מחשבון נומרולוגיה לפי תאריך לידה
מחשבון נומרולוגיה
מחשבון נומרולוגיה - קריסטל המזל שלך
מחשבון נומרולוגיה
מחשבון אהבה נומרולוגי
מחשבון נומרולוגיה - קלף טארוט
מחשבון אהבה התאמה נומרולוגית לפי שם
פתיחה יומית בקלפי טארוט
פרישת טארוט און ליין
פרישת טארוט און ליין, לכל מצב בחיים
רוחניות
עוגיית מזל יומית
משפטי חשיבה חיובית
מנטרה יומית לחיבור לשפע והגשמה
   
בריאות ודיאטה
מחשבוני קלוריות ודיאטה
מחשבון BMI משקל אופטימאלי
מחשבון שריפת קלוריות
מחשבון קלוריות - חישוב אחוזי שומן בגוף
מחשבון קלוריות יומי - מחשבון BMR
מחשבון תזונה - יש לך גוף אגס או גוף תפוח
   
 
  • שליחת דף זה לחבר שליחת דף זה לחבר
  • גרסה להדפסה גרסה להדפסה


עוד באותו נושא:

אהבה רוחנית, זוגיות, תקשורת זוגית, מערכת יחסים

דרג תוכן עמוד זה

0