מדורי תוכן

ציפי סרבטקה

על צניעות ורגישות בדרך הטבע

מאת
ציפי סרבטקה ציפי סרבטקה
לקבלת יעוץ אישי מציפי סרבטקה התקשרו בכל שעה: 072-2285527

ציפי סרבטקה - על צניעות ורגישות בדרך הטבע. ציפי סרבטקה מקריית מוצקין, היא דוקטור לנטורופתיה, תזונאית, הרבולוגית ומטפלת רב תחומית. למרות ניסיונה הרב והמוניטין שרכשה במהלך שנות עבודתה, היא שומרת על צניעות מרשימה, גם בדרך בה היא מציגה את עצמה וגם בתשלום השווה לכל נפש שהיא גובה ממטופליה, כדי להיות זמינה ונגישה לכל אדם הזקוק לעזרה.

ציפי הגיעה לתחום לאחר שהתמודדה בהצלחה עם בעיה רפואית אישית, נעזרה בידי רופא שעבד בשיטת "קינגסטון קליניק" ותוך שלושה חודשים החלימה ו'חסכה' לעצמה ניתוח. מזה כחמש עשרה שנים היא מנהלת קליניקה בביתה ומטפלת באנשים באמצעים טבעיים באחריות מרבית, זהירות, הדרגתית ובטיחות. "מגיל צעיר התעניינתי בנושא הבריאות ועם הזמן וההשכלה שרכשתי גיליתי את השפעות הצמחים, האנרגיות ואורח החיים על בריאותו של האדם. בתחילת דרכי, למדתי הנדסת מכונות, כיוון שבשנים ההם, ההורים והסביבה לחצו עלי לעסוק במקצוע 'רציני' אולם בסופו של דבר הגשמתי את החלום האישי שלי ופניתי ללמוד ולעסוק בתחום שבאמת קרוב לליבי, זאת בעקבות טיפול טבעי שהבריא אותי וסייע לי להימנע מניתוח".

מה מייחד את הגישה והטיפולים שלך?
"לאחר תשאול, בדיקה ואבחון אני בונה לכל אדם את התוכנית הטיפולית המתאימה לו ביותר מתוך כל השיטות והידע שצברתי במהלך השנים... אני מאמינה במתן טיפול אקלקטי ורחב ככל האפשר אך חושבת שכדאי לעשות זאת בשלבים. הדרך שלי בטיפול היא להתחיל בשינויים קטנים והדרגתיים מתוך תשומת לב לכל הרבדים: פיסי, רגשי, נפשי, התנהגותי ואנרגטי. העלאת המודעות של האדם ש'הכל קשור להכל' - היא הצעד הראשון והחשוב ביותר, גם כשכל מערכות הגוף עובדות ומתפקדות, שינויים קטנים וקלים לביצוע יכולים לעשות מהפך בחיים. למשל, אני מומחית בהתאמה של חליטות תה צמחים. פעמים רבות עצם שינוי משק המים והתוספת של הצמחים, יכולה לפתור בעיה מעיקה שנמשכה שנים. בנוסף, אני מסבירה לאנשים שמגיעים עם בעיה מסוימת, שיש צורך לאזן את כל המערכות ושהסימפטום הוא נורת אזהרה המאותת לנו שהגיע הזמן לשינוי. החוכמה בעיתוי הזה הוא לדעת להתאים את הטיפול הנכון ולהגיע לשיפור והבראה".

מה הכוונה?
"למשל, בארץ, יש מודעות גבוהה לצריכת תוספי מזון ולא פעם 'מבצעים חמים' ברשתות או בחנויות טבע, גורמות לאנשים לרכוש מוצרים שונים ומשונים, רק כי שמעו ש'זה בריא'. העניין הוא שכל אדם צריך להתאים לגופו ולנפשו את מה שהוא באמת זקוק לו, במינון הנכון של החומרים הפעילים ובאיכות הגבוהה ביותר. כאן אין מקום לשיטות 'עשה זאת בעצמך' אלא צריך לקבל ייעוץ מקצועי ורב מערכתי. מתוך ניסיוני רב השנים והשיטות שלמדתי, אני יודעת איך לטפל במגוון בעיות פיסיות ורגשיות. כך למשל, מגיעות אליי נשים צעירות עם בעיות של מחזור לא סדיר, נשים בגיל המעבר, אנורקסיה, בולימיה, טרשת נפוצה, חולי סרטן ומצד שני- גם אנשים הסובלים מחרדות ופחדים שמעיבים על איכות חייהם. לפי שיטתי, צריך לטפל בכל אדם באופן ממוקד אך במקביל במספר ערוצים כדי לתת מענה מקיף והוליסטי ראוי".

תוכלי להסביר ביתר הרחבה או לתת דוגמה?
"במצב של מחלה קשה, הטיפול הטבעי הכולל תזונהצמחי מרפא ותוספי מזון מתאימים יכול לחזק את האדם, לסייע לו בהתמודדות, לעצור או לעכב את התפתחות החולי. המוטיבציה, ההנעה הפנימית והתמיכה הרגשית והרוחנית, במקרים כאלה, חשובה לא פחות מהסיוע שבטיפול בהיבטים הפיסיים. ויש כמובן גם מקרים בהם העומס הרגשי 'גובה' את המחיר ומתפרץ באופן לא צפוי, או במצבים שהאדם לא יודע איך להתמודד איתם. למשל, אחד המטופלים שלי, אדם כבן חמישים אחרי זמן קצר, החל לסבול מתופעות שלא אפשרו לו לתפקד, הוא לא הצליח להפנים את השפעת הלחצים בהם הוא נתון והקשר בינם לבין תחושותיו הרגשיות והפיסיות. רק לאחר שהפנים,  נפתחה הדרך להבראה. במקרה אחר, הגיעה אליי אישה, כבת ארבעים, שהתלוננה על תחושות פיסיות קיצוניות של בחילות וחולשה, ובמקביל - חרדות שמשתקות אותה ומנועים ממנה תפקוד תקין. לאט לאט התברר שהאישה הייתה טיפוס תלותי מאוד, טובת לב ונדיבה אך לחלוטין לא אסרטיבית ומעולם לא הציבה גבולות כלפי הסובבים אותה. כולם, ללא יוצא מן הכלל, ניצלו אותה עד שתשו כוחותיה. עם תחילת הטיפול, החלטנו של שינוי הדרגתי של סגנון חיים חדש. היא למדה איך לומר 'לא' במקום העבודה, בבית או בכל מקום אחר, שינתה תזונה ושילבה פעילות ספורטיבית קלה שנועדה לשחרר מתחים מהנפש ולחזק את הגוף.  תוך שלושה שבועות, האישה חזרה לעצמה והפכה להיות מאוזנת מבחינה הורמונאלית, נפשית ועצבית. לאחר כחודש ימים עברנו למפגשים במרווחים גדולים יותר ואחר כך - אחת לשלושה חודשים למעקב".

האם הטיפול שאת מציעה יעיל גם בגילאים מבוגרים?
"בגיל מבוגר, נדרשת בטיפול זהירות כפולה ומכופלת. אנשים שנוטלים תרופות במשך שנים ארוכות, לא יכולים (למעשה אסור להם) לשנות בבת אחת את סגנון החיים. במקרים מסוג כזה אני נותנת הנחיות לתזונה נכונה ומטפלת בשיא העדינות והזהירות. אפשר לומר שעד גיל חמישים לערך אפשר לעשות שינוי עמוק מאוד ולאחר מכן- שינויים מצומצמים יותר".

ציפי סרבטקה, היא 'אנציקלופדיה מהלכת על שתיים' בתחום הרפואה המשלימה ומטפלת בעלת חזון ונשמה המתייחסת לכל מטופל באכפתיות וברגישות אין קץ. מלבד טיפולים אישיים היא גם מלמדת אנשים ששואפים להיטיב את בריאותם בקבוצות מצומצמות עם מספר משתתפים קטן במיוחד.

◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆
ליצירת קשר חייגו עכשיו: 072-2285527
◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆  ◆◇◆ 

לאזור האישי שלי באלטרנטיבלי

מידע נוסף על ציפי סרבטקה

לקבלת יעוץ אישי מציפי סרבטקה התקשרו בכל שעה: 072-2285527

לחץ/צי עכשיו על סמל הרשת החברתית שלך והחברים שלך יוכלו ליהנות גם הם
שיתוף באמצעות: Post on Facebook Add to your del.icio.us Digg this story StumbleUpon Twitter

עוד באותו נושא:

ציפי סרבטקה
מחפש מטפל בתחום? אינדקס המטפלים והיועצים מבית אלטרנטיבלי
הקלד שם, או לחץ כאןמחשבוני אסטרולוגיה
התאמה אסטרולוגית התאמה אסטרולוגית
בודקים התאמה אסטרולוגית במחשבון אסטרולוגיה
פרופיל מזלות פרופיל מזלות
מאפייני מזלות אסטרולוגים לפי תאריך הלידה
הורוסקופ שבועי תחזית שבועית
תחזית אסטרולוגית לכל גלגל המזלות. מה צופים הכוכבים.
הורוסוקופ. יום הלידה באיזה יום נולדת
מהו יום הלידה שלך?
קלף טארוט ואסטרולוגיה התיקון הקבלי שלך
מה התיקון והיעוד שלך על פי תורת הקבלה
קלף טארוט ואסטרולוגיה צבע המזל שלך
הצבע שמאפיין את המזל שלך ומה הוא מסמל
נומרולוגיה וטארוט
מחשבון נומרולוגיה
מחשבון נומרולוגיה לפי תאריך לידה
מחשבון נומרולוגיה
מחשבון נומרולוגיה - קריסטל המזל שלך
מחשבון נומרולוגיה
מחשבון אהבה נומרולוגי
מחשבון נומרולוגיה - קלף טארוט
מחשבון אהבה התאמה נומרולוגית לפי שם
פתיחה יומית בקלפי טארוט
פרישת טארוט און ליין
פרישת טארוט און ליין, לכל מצב בחיים
רוחניות
עוגיית מזל יומית
משפטי חשיבה חיובית
מנטרה יומית לחיבור לשפע והגשמה
   
בריאות ודיאטה
מחשבוני קלוריות ודיאטה
מחשבון BMI משקל אופטימאלי
מחשבון שריפת קלוריות
מחשבון קלוריות - חישוב אחוזי שומן בגוף
מחשבון קלוריות יומי - מחשבון BMR
מחשבון תזונה - יש לך גוף אגס או גוף תפוח
   
 
  • שליחת דף זה לחבר שליחת דף זה לחבר
  • גרסה להדפסה גרסה להדפסה


עוד באותו נושא:

ציפי סרבטקה

דרג תוכן עמוד זה

5.00